DUK

Ar medinis namelis yra ilgaamžis pasirinkimas?

Visos statybinės medžiagos maždaug vienodai ilgaamžės. Istoriškai statybinės medžiagos buvo pasirenkamos ne pagal ilgaamžiškumą ar tvirtumą, o pagal pasiekiamumą ir klimato ypatumus. Viduržemio jūros regione tokia statybinė medžiaga – akmuo, mūsų kraštuose – mediena. Tai, kad šiandien vienas namas stovi ilgiau už kitą, lemia ne medžiagų pasirinkimas, o eksploatacijos sąlygos bei statymo kokybė.

Kai kurie specialistai linkę išskirti medieną kaip mažiau neigiamam atmosferos poveikiui pasiduodančią medžiagą. Mediena – gamtinė, „gyva“ medžiaga, nuolat ir darniai „bendraujanti“ su ja supančia aplinka.

Taip pat reikia pabrėžti, kad klijuotos medienos konstrukcijos ne tik nenusileidžia metalo konstrukcijų tvirtumui, bet karais net gi jas lenkia. Medinė sija, ypač iš klijuotos medienos, atsparesnė ugniai nei metalinė ar net gelžbetoninė. Kadangi metalas lydosi ir keičia formą, įkaitusi metalinė konstrukcija gali greitai sugriūti. Medinė sija, nors ir apdegusi, ilgai išlaiko laikančiąsias savybes.

Kita svarbi savybė - mediena “kvėpuoja”, kadangi ji pasižymi išskirtinėmis garų ir oro pralaidumo savybėmis. Dėl šios priežasties mediniai namai gali patys išsivėdinti ir tuo pat metu išsaugoti šilumą. Specialistai nustatė, kad mediena kaupia šilumą ir paprastai yra šiltesnė dviem laipsniais negu ją supantys daiktai.

Mediena yra natūrali medžiaga, jos judėjimas, sėdimas ir prisitaikymas priklauso nuo oro sąlygų.

Dideli ir maži įtrūkimai, spalvos tono skirtumai bei pasikeitimai, taip pat kaip ir besikeičianti struktūra nėra medienos defektai, o medienos augimo rezultatas ir medienos  kaip natūralios medžiagos ypatumas.

Laiku nepadengti medienos paviršiai tampa pilkšvi ir gali mėlynuoti bei pelyti. Tinkamai prižiūrimi medienos statiniai bus jaukūs ir ilgaamžiai.


Kokios storio namelis man labiausiai tiktų?

Planuojantys įsigyti medinį statinį (sandėliuką, sodo namelį, vasarnamį ar gyvenamą namą) dažnai susimąsto, kokio storio mediena labiausiai tiktų jo statiniui. Tai svarbus sprendimas, kuris labiausiai įtakoja statinio tvirtumą ir kainą.

Sodnamis.lt siūlo statinius iš 28mm, 44mm, 68mm medžio masyvo medienos, bei 88mm ir 132mm klijuotos medienos. Kokiu atveju koks storis yra tinkamiausias:

 • 28mm storio sienojai: dažniausiai naudojami gaminant nedidelius statinis skirtus sandėliavimui bei daiktų laikymui. Iš šio storio medienos gaminame sandėliukus, kurie puikiai tinka laikyti daiktams ir kartu papuošia jūsų kiemą. Naudodami plonesnę medieną, sandėliukams gamininti, sugebame pasiūlyti geresns kainas. 28mm sandėliukas puikiausiai jums tarnaus jei bus tinkamai prižiūrimas.
 • 44mm storio sienojai: yra populiariausia statybinė mediena, iš kurios Sodnamis.lt gamina didžiąją dalį savo sodo namelių, vasarnamių, garažų, studijų bei kitų gaminių. 44mm sienojai yra gaminami su dvigubu išdroža (špuntu) ir yra puikiai tinkami įvairioms konstrukcijoms. Taip pat rekomanduojame  rinktis 44mm sienojus tiems, kurie planuoja savo namą apsišiltinti iš išorės ir nenori permokėti už pagrindinę konstrukciją.
 • 68mm storio sienojai: iš šio storio medienos gaminame didesnius vasarnamius, vilas bei gyvenamuosius namus. Šio storio gaminiai yra tvirti bei estetiškai patrauklūs. 68mm sienojai dažnai naudojami statiniams, kurie vėliau yra apšildomi iš išorės ir praitaikomi pastoviam gyvenimui.
 • 88mm bei 132mm storio sienojai:  tai klijuoto medienos tašo gaminiai, kurie laikomi aukštos kokybės mediena turinčia išskirtines estetines ir tvirtumo savybės, kadangi yra labiausiai atparūs klimato sąlygoms ir turintys mažiausiai natūralių medienos tūkumų (įtrūkimas, pasisukimai ir pan). Iš 88mm ir 132mm medienos Sodnamis.lt gamina namus tik pagal individualius užsakymus.

Jei sunku nuspręsti, kokio storio medieną pasirinkti savo statiniui – pasikonsultuokite su Sodnamis komanda.


Kokius pamatus rekomenduojate įrengti mano nameliui?

Planuojant namelio statybas svarbu  apgalvoti kokį pamatą įrengti, kad namelis ilgai ir kokybiškai jums tarnautų.

Pasirenkamo pamato tipas dažniausiai priklauso nuo keleto svarbiausių veiksnių:

 • Namelio dydžio
 • Planuojamos naudojimo paskirties
 • Grunto sklype
 • Sklypo reljefo ar drėgnumo

Visi išvardinti veiksniai įtakoja pamato tipo pasirinkimą ir pamato įrengimo kaštus.

Perkant nedidelį namelį ar sandėliuką, kurį planuojate naudoti tik šiltuoju metų sezonu ar jame tik laikyti daiktus, pamatus galima įrengti nesudėtingus. Dažniausiai tokiais atvejais tinkamiausias sprendimas būna poliniai pamatai, kurie gręžiami atraminiuose taškuose (po visu namelio plotu, net tik aplink perimetrą) ir virš žemės standartiškai pakyla apie 10 cm (jei kalbame apie lygų reljefą). Polinius pamatus sodo  nameliui ar sandėliukui įrengti yra vienas pigiausių ir lengviausių sprendimų. Pamatas gręžiami negiliai (iki 1 m), todėl nesunaudojama daug medžiagų, kas leidžia sutaupyti išlaidas. Norintiems pagerinti estetinį pamatų vaizdą ir apsaugoti namelį nuo aplinkos poveikio rekomenduojame pamatus iš išorės apdailinti cementine plokšte arba apskardinti. Tinkamai įrengti poliniai pamatai jums tarnaus ilgai ir bus optimaliai ekonomiškas sprendimas.

Kitas populiarus pamatų įengimo būdas – ruošti plokštuminius pamatus, kai pilnai išbetonuojamas visas plotas po namu.  Tokio tipo pamatus dažnai renkasi klientai, kurie  stato didesnį sodo namą ar vasarnamį. Taip pat tokie pamatai tinkami planuojant namą naudoti ištisus metus.  Plokštuminis pamatas šiltinami iš apačios, todėl tai tinkamas sprendimas jei norite, kad šaltis nepatektų iš žemės, ar planuojate savo mediniame name įrengi grindinį šildymą. Plokštuminis pamatas apsaugo namą nuo drėgmės poveikio  yra tvirtas ir patikimas sprendimas.

Plokštuminio pamato įrengimui reikalingas gan lygus sklypo reljefas, todėl planuodami vasarnamio statybas įvertinkite savo sklypą ir esant žymiems aukščio skirtumams į išlaidas įsiskaičiuokite sklypo lyginimo darbus.

Kartais plokštuminis pamatas gali būti jūsų vienintelis pamatų įrengimo sprendimas, net ir mažesniam nameliui ar net sandėliukui. Tai ypač aktualu kai sklype laikosi drėgmė ir polinio pamato įrengti neįmanoma ar yra kitų kliūčių pamato įrengimui.

Aukščiau išvardinti pamatų įrengimo būdai yra patys populiariausi, bet žinoma ne vieninteliai sprendimai. Jei turite idėjų kaip kitaip norite įsirengti namelio pamatus ar jau turite įrengtus pamatus, susisiekite su mumis ir galėsime aptarti situaciją ir rasti optimaliausią sprendimą.

Visada domimės naujais sprendimais ir moderniomis technologijomis. Ieškome greitų ir optimalių pamatų įrengimo būdų. Esame pasiruošę išgirsti jūsų modernius pasiūlymus ir sprendimus!

 

Ar galiu pamatus įrengti pats?

Pamatus galite įrengti patys. Sodnamis© atstovas jums suteiks rekomandacinę schemą, kuri palengvins pamatų įrengimo darbus ir padės lengviau susiorientuoti atstumuose bei išmatavimuose.  Net jei pamatus norite įrengti kitokio tipo nei nurodyta rekomendacinėje schemje, ją galite panaudoti kaip gaires išmatavimams tikslintis.

Jei namelį jums statys Sodnamis© statytojų komanda, įrengus pamatus prašome atsiųsti paruoštų pamatų nuotrauką, kad atvykus atlikti statymo darbų nekiltų papildomų klausimų.

Sodnamis© neteikia konsultacijų technologiniais pamatų įrengimo klausimais.


Kokiam nameliui reikalingas šiltinimas?

Šiltinimo medžiagas siūlome didesniems sodo nameliams ir vasarnamiams.  Žinoma, apšiltinti galimą visus mūsų gaminamus gaminius, tačiau sandėliukai, garažai, pavėsinės ar kiti maži statiniai, kurie dažnai statomi daiktams laikyti ar vasarą laisvalaikiui leisti yra retai kada šiltinami.

Pagrindiniai mūsų siūlomi šiltinimai yra šie:

 • Stogo šiltinimas
 • Grindų šiltinimas
 • Sienų šiltinimas


Kada reikalingas stogo šiltinimas?

 Stogą šiltinti rekomenduojame jei planuojate  namą naudoti šaltesniu metų laiku ar netgi ištisus metus. Tada vertėtų pasvarstyti apie storesnius šiltinimo variantus, kad ne tik apsaugoti stogą nuo išorinio šalčio patekimo, bet ir nuo vidinės šilumos praradimo per stogą.  Taip pat svarbu pabrėžti, kad stogo šiltinimas apsaugo net ik nuo šalčio, bet ir nuo saulės kaitros. Todėl stogo šiltinimą rekomenduojame ne tik tiems kurie namą naudos šaltuoju sezonu, bet ir tiems kurie mediniame name nori vasaroti. Stogą apšiltinus saulės kaitra neprikaitins namelio vidaus ir suteiks jums vėsą ir komfortą.  Jei planuojate namelį naudoti tik vasarą tada rinkitės ploniausią stogo šiltinimo variantą.


Kokio storio šiltinimą rinktis?

Stogo šiltinimo storis priklauso nuo to kaip planuojate naudoti namelį. Kuo storesnį šiltinimą pasirinksite tuo mažesnis bus šilumos praradimas. Pagrindiniai stogo šiltinimo storia yra šie:

 • 10 cm (jei norite namelį naudoti tik šiltuoju sezonu ar retais atvejais atvėsus ir taip pat nenorite kad saulė prikaitintų vidų)
 • 20cm (jei norite namelį naudoti šaltuoju sezon, bet neplanuojate jame gyventi pastoviai)
 • 30 cm (jei statote namą pastoviam gyvenimui ir norite neprarasti šilumos)

Dėl stogo šiltinimo storio visada galite pasitarti su mūsų komanda!


Ar man reikia šiltinti grindis?

Grindų šiltinimo poreikis ir storis priklauso nuo to kada planuojate naudoti namelį ir nuo to kokio tipo pamatus planuojate įsirengti. Jei namelį planuojate naudoti tik šiltuoju metų laiku ir esate įsirengę polinius pamatus – grindų šiltinimas nėra būtinas. Tačiau jei norite kad šaltesnių dienų vėsa ar lietingų dienų drėgmė nepasiektų jūsų namelio ir būtų šilčiau vaikščioti grindimis – tada vertėtų pasvarstyti bent apie ploniausią grindų šiltinimo variantą (5 cm).  Grindų šiltinimo sluoksnis net tik sulaiko vidinę šilumą bet ir apsaugo namelio grindis nuo išorės poveikio.

Jei planuojate namą naudoti ištisus metus tada reikia pagalvoti apie storesnį šiltinimo sluoksnį. Kadangi dažnai planuojant statinį naudoti šaltuoju sezonu yra įrengiami šilti, pavyzdžiui plokštuminiai, pamatai (žr. straipsnį apie pamatus) tada grindų šiltinimas tampa pagalbine priemone namelio grindims izoliuoti.

Dėl grindų šiltinimo storio visada galite pasitarti su mūsų komanda!


Kada ir kaip šiltinamos sienos?

 Sienų šiltinimas yra rekomenduojamas tiems kas nori savo namelį pasidaryti tinkamą gyventi ištisus metus (tada sienas rekomenduojame šiltinti minimum 20 cm) arba nori vasarnamio, į kurį galėtų kartais atvažiuoti ir šaltuoju metų sezonu (tada pakaktų ir 10 cm šiltinimo). 

Sienų šiltino darbai yra atliekami namelio išorėje. Tokiu būdu ne tik neprarandate namo vidinės erdvės bet ir visa konstrukcija yra apsaugoma nuo išorinio poveikio, drėgmės  ir temperatūrų pokyčių.

Sienų šiltinimas yra užbaigiamas išorine dailylente, kurią galite dažyti norimomis spalvomis arba užsisakyti Sodnamis© jau nudažytą pramoniniu būdu.

Jei turite klausimų ar kyla abejonių kokio storio šiltinimus reiktų rinktis – kreipkitės ir Sodnamio komanda atsakys į visus Jūsų klausimus.


Ar Sodnamis.lt įsigytas namelis bus su visomis komunikacijomis?

Visuose mūsų parduodamuose nameliuose galima įrengti norimas komunikacijas: elektrą, vandentiekį, nuotekas, saulės jegainę, signalizaciją ir pan. Mūsų parduodami nameliai minėtų komunikacijų neturi – jas reikia įrengti savarankiškai po namelio pastatymo arba prieš tai, priklausomai nuo komunikacijų tipo ir įrengimo specifikos.

Sodnamis.lt komanda visada pasiruošusi pasidalinti savo turimomis žiniomis ir patirtimi apie tai kokias komunikacijas ir kaip geriausiai įrengti.


Ar galiu savo vasarnamyje ar sodo namelyje įrengti šildymo - vėsinimo sistemą?

Mūsų gaminamuose sodo nameliuose, vasarnamiuose ar kituose statiniuose galima įrengti visas dažniausiai naudojamas šildymo ar vėsinimo sistemas (grindinis šildymas, oras-oras, oras-vanduo ir pan). Pasirinkus norimą šildymo ar vėsinimo sistemą privaloma įvertinti jos įrengimui keliamus papildomus reikalavimus. Kaip pavyzdžiui: planuojantys montuoti grindinį šildymą, turės atsisakyti mūsų siūlomų medinių grindų, nes jos nėra tinkama grindų danga šiuo atveju, ar planuojantys įrengti židinį turi įvertinti kaip bus apsaugota židinio zona nuo medienos įkaitimo ir kur bus montuojamas kaminas.

Visus papildomus niuansus rekomenduojame apsitarti su šildymo ar vėsinimo sistemos tiekėjais/montuotojais bei Sodnamis.lt atstovu.


Kokio stogo dangą man pasirinkti?

Dažnai perkant sodo namelį, sandėliuką ar vasarnamį iškyla klausimas kokią stogo dangą pasirinkit, kodėl viena danga yra geriau negu kita ir kokiais atvejais?

Renkantis stogo dangą svarbu įvertinti šiuos pagrindinius faktorius:

 • Tarnavimo laiką
 • Priežiūrą
 • Tinkamumą konkrečiai stogo konstrukcijai
 • Estetinį vaizdą
 • Suderinamumą su jau esamais statiniais
 • Dangos kainą

 Populiariausia ir dažniausiai sodo nameliams ir vasarnamiams siūloma stogo danga – bituminės čerpės. Ji yra optimalus sprendimas dėl savo kainos, techninių savybių ir estetinio vaizdo. Bituminės čerpės gali būti įvairių spalvų todėl gali būti derinamos prie esamų statinių stogų arba prie planuojamos namelio eksterjero spalvos. Mes siūlome įsigyti 5 populiariausių spalvų stogo dangą: žalią, raudoną, rudą, pilką ir juodą. Jei dangą įsigysite pas mus ji bus pristatyta kartu su nameliu.

Taip pat siekiant išpildyti gamintojo techninius bituminės dangos įrengimo reikalavimus griežtai rekomenduojame specialų paklotą bituminių čerpių įrengimui. Šis paklotas yra klojamas prieš montuojant bitumines čerpes ir yra būtinas norint tinkamai įrengti dangą ir apsaugoti stogą. Stogo įrengimas laikomas teisingu tik naudojant paklotą ir tik tada yra suteikiama garantija.

 Jei bitumines čerpes planuojate įsigyti pas mus kartu su nameliu – paklotą mes taip pat jums galime parūpinti.

Kartais stogą dengti bituminėmis čerpėmis yra techniškai neįmanoma (jei stogo nuolydis yra nepakankamas). Tokiu atveju patikimiausias sprendimas yra EPDM stogo danga. Šis sprendimas yra tinkamiausias kai statomas plokščias ar vienšlaitis stogas, kai stogo nuolydžio laipsnis yra mažesnis nei 7 laipsniai.  EPDM danga yra vienas geriausių sprendimų plokštiems stogams, puikiai apsauganti nuo drėgmės patekimo. Nors šis sprendimas yra brangesnis už bitumines čerpes ar kitas rulonines dangas, tačiau jos patikimumas yra aukštas ir išbandytas jau ne vienerius metus.

Siekdami palengvinti dangos pasirinkimo procesą prie namelių pasiūlėme mūsų nuomone geriausius ir patikimiausius dangos pasirinkimo variantus.


Kada man verta rinktis metalinę stogo dangą?

Dažnai ketinantys įsigyti vasarnamį ar gyvenamą namą galvoja apie patvarius ilgaamžius sprendimus susijusius net ik su namo įrengimu ir apšiltinimu, bet ir su stogo dengimu. Tokiais atvejais, norintiems, siūlome namą dengti plienine stogo danga. Plieninė stogo danga pasižymi universaliais privalumais, todėl tinka įvairių tipų būstams. Plieninės stogo dangos gaminamos individualiai pagal kiek vieno namo šlaito ilgį, kad atitiktų išskirtinius klientų poreikius ir patikimai tarnautų ilgus metus.

 Plieninės stogo dangos gamintojai siūlo paltų spalvų pasirinkimą, iš kurio tikrai išsirinksite norimą spalvą ir priderinsite prie bendro namo eksterjero plano.

 Sodnamis.lt  taip pat galite užsisakyti plieninę stogo dangą, kuri bus atgabenta ir sumontuota kartu su jūsų namu.

 

Mažiname Jūsų pastangas ir taupome Jūsų laiką!!!

 

Kodel reikia įsigyti lietaus nuvedimo sistemą?

Norite įsigyti sodo namelį, vasarnamį, automobilio stoginę ar pavėsinę ir galvojate  kokius svarbiausius priedus įsigyti, kad statinys tarnautų ilgai ir būtų tinkamai prižiūrėtas.  Svarbu nepamiršti apie lietaus nubėgimo sistemą, kuri turėtų būti montuojama nepriklausomai nuo to kokią stogo dangą pasirinkote.

Lietaus nubėgimo sistema jums reikalinga nes:

 • Surenka lietaus vandenį ir nukreipia norima linkme
 • Apsaugo nuo vandens lašėjimo prie namelio įėjimo
 • Apsaugo, kad vanduo nepažeistų namo fasado ir kiemo grunto
 • Suteikia namui papildomų estetinių detalių

 Lietaus vandens nuvedimo sistemos yra dvi: metalinė ir plastikinė. Jos skiriasi savo savybėmis, patvarumu ir kaina. Kad ir kurią sistemą pasirinksite ją lengvai sumontuosite ant mūsų pagaminto statinio ir mėgausitės visais jos suteikiamais privalumais.

Jei patys nenorite skirti laiko ir energijos lietaus nuvedimo sistemos paieškai ir užsakymui, galime jums pagelbėti. Sodnamis.lt su nameliu galite užsisakyti ir metalinę lietaus nubėgimo sistemą, kuri bus atvežta ir sumontuota kartu su namu.

 

Ar Sodnamis pastatys man namelį?


Nuo mažo sandėliuko iki didžiulio namo – Sodnamis yra čia, kad Jūsų statybos projektas būtų sėkmingas. Galite naudotis mūsų ilgamete statybų ir valdymo patirtimi.

Jei nusprendėte taupyti savo laiką ir pastangas statant įsigytą medinį statinį ir užsisakyti statymo paslaugas iš Sodamis.lt jums bus suteiktos šios standartinės paslaugos:

 • Namo paketo iškrovimo, gavimo ir tikrinimo darbai
 • Statybos darbai, naudojant savo įrangą, įskaitant visas namo išorines ir vidines sienas, pagal projektinius planus ir brėžinius
 • Langų, lauko ir vidinių durų montavimas
 • Langinių (jei buvo įtrauktos į projektą) montavimas
 • Stogo dangų (įsigytų Sodnamis.lt) montavimas
 • Visi montavimo priedai (vinys, varžtai, medsraigčiai, plokštelės ir kt.)
 • Apmokymas kaip reguliuoti langus, duris bei kolonas


Galimos papildomos paslaugos:

 • Pamatų įrengimas (neįskaitant žemės lyginimo darbų)
 • Lietaus nuvedimo sistemų montavimas
 • Postatybinių atliekų ir pakavimo medžiagų išvežimas
 • Vėjalenčių skardinimas
 • Pamatų skardinimas
 • Stogo, grindų ir sienų šiltinimas
 • Sienų dažymas

Savo klientams siūlome visapusišką galimybę pas mus įsigyti visas paslaugas nuo projektavimo iki namo statybos. Mes būsime visiškai atsakingi už galutinę savo gaminių kokybę ir sutaupysime Jums laiką ieškant statybininkų ir kitų meistrų.

Ar galiu namelį pasistatyti pats?

Jei nusprendėte, kad savo įsigytą namelį statysite patys, Sodnamis.lt suteiks visus namelio techninius brėžinius, padėsiančius pastatyti namelį. Visų mūsų gaminių detalės yra sužymėtos, kad palengvinti statybos darbus.
Prieš apsispręsdami dėl namelio statymo savarankiškai įvertinkite šiuos klausimus:

 • Ar turite pakankamai patirties statant medinius statinius
 • Ar turite reikiamus įrankius
 • Ar turite fiksavimo priemonių (vinys, varžtai, medsraigčiai, plokštelės ir kt.)
 • Ar pasiruošę atlikti rankų darbą, kuris apima tiesioginį svorio kėlimą

Nusprendus namelį statytis patiems svarbu žinoti, kad gamintojo garantija galios iki namelio statymo darbų pabaigos (kadangi statinio tolimesnis tarnavimas tiesiogiai priklauso nuo atliktų statymo darbų kokybės).

Kuo geriausiai dažyti namelį?

Jau įsigijote ar dar tik planuojate įsigyti medinį namelį ar vasarnamį. Įvertinote visus klausimus ir pasirinkote geriausią variantą? Sodnamis.lt įsigytas statinys bus Jūsų gyvenimo, pramogų ir poilsio vieta.

Tik nepamirškite nameliu tinkamai pasirūpinti. Dažnai svajodami apie tai kaip įrengs vidų žmonės pamiršta, kad pasirūpinti namelio išorine apsauga taip pat labai svarbu. Pirkdami namelį iš anksto išsirinkite gerus dažų tiekėjus, kurių produktas bus patikimas, ilgaamžis ir kokybiškas.

Rinkdamiesi dažus įvertinkite šiuos klausimus:

 • Ar dažai yra skirti dažyti medinius paviršius
 • Ar jie sukuria apsauginį sluoksnį ir neleidžia drėgmei patekti į medieną
 • Ar gerai apsaugo nuo UV spindulių
 • Kaip dažnai reikia juos atnaujinti (kai kurie gamintojai siūlo dažus, kurių tarnavimo laikas gan ilgas)
 • Įsitikinkite ar dažams reikalingas gruntavimas ar kiti apsauginiai sluoksniai

Išrinkę ir įsigiję kokybiškus dažus savo nameliui užtikrinsite kokybišką apsaugą ir ilgaamžį tarnavimą.

Kitas variantas namelio padengimui  - impregnavimas. Prieš pirkdami medienos impregnantą įsitikinkite, kad jis yra tinkamas medienai dengti, ar sukuria pakankamą apsauginį sluoksnį.

Atkeipkite dėmesį, kad langus ir duris privaloma padengti reikiamu dažų sluoksniu. Impregnantai nėra tinkami mediniams langams ir durims dažyti!

Dažymo ar impregnavimo darbai turi būti atliekami  kuo greičiau pastačius namelį, bet ne vėliau kaip per 2 savaites nuo pastatymo.

Tinkama medinio statinio priežiūra apima ne tik pirminį padengimą apsaugos priemonėmis, bet ir vėlesnį pakartotinį dažymą. Nepamirškite atnaujinti dažų sluoksnio pagal dažų gamintojo rekomendacijas.

Išrinkite savo namui kokybiškus dažus ir atsidėkodamas jis jums ilgai ir sėkmingai tarnaus!

Kas yra Sodnamis© siūlomas impregnavimas?

Jei norite papildomai apsaugoti savo namelį ar neturite galimybės iš karto po statymo namelį apdažyti Sodnamis.lt jums siūlo įsigyti impregnante mirkytus gaminius. Jau gamykloje pamerksime visą Jūsų namelį į impregnavimo vonią, kur apsauginiu sluoksniu bus padengti visi paviršiai.

Įsigijus jau impregnuotą namelį perdažyti sienas reiktų po  1 metų. Langai ir durys turi būti dažomi kaip nurodyta iš karto po pastatymo (imregnantas nesukuria pakankamo apsauginio sluoksnio langams ir durims, tik laikiną apsaugą).

Tinkama medinio statinio priežiūra apima ne tik pirminį padengimą apsaugos priemonėmis, bet ir vėlesnį pakartotinį dažymą. Nepamirškite atnaujinti dažų sluoksnio pagal dažų gamintojo rekomendacijas.

Išrinkite savo namui kokybiškus dažus ir atsidėkodamas jis Jums ilgai ir sėkmingai tarnaus!

Ar galiu namelį pakeisti pagal savo norimą išplanavimą?

Visus standartinius namelius galime modifikuuoti pagal jūsų norus ir svajones. Keičiant namelį galite slinkti sienas, pridėti ar sumažinti kambarių skaičių, keisti langų ir durų tipą, aukštinti ar žeminti namelį ar netgi pridėti antrą aukštą. Sodnamis© jums siūlo plačią modifikacijų laisvę ir greitą kainos paskaičiavimą.


Ar keisis standartinio namelio kaina jei paslinksiu vidinę sieną?

Jei norite pakeisti standartinio namelio išplanavimą paslinkdami vieną ar keletą sienų – jokių probemų. Sodnamis© komanda įgyvendins jūsų norus. Namelio kaina tokiu atveju keisis ir bus skaičiuojama kaip individualaus dizaino projekto, kadangi namelį gaminsime jums atskirai ir jis jau nebebus standartinis gaminys, gamintas masiniu būdu su kitais tokio modelio nameliais.


Ar galiu jums atsiųsti norimo namelio dizainą ir planus?

Pagal užsakymą pagamintas namas yra unikalus būstas, atitinkantis individualius kliento konkrečius  poreikius ir skonį, bei pritaikytas prie turimo žemės sklypo.

Sodnamis© siūlo momentinį kainos apskaičiavimą, aiškų ir konkretų pasiūlymą bei konsultacijas.

Mes suteikiame galimybę pasirinkti įvairaus tipo medienos storį, stogo stilių, langus ir duris bei daugybę kitų techninių savybių, todėl mūsų galimybės yra plačios ir universalios.

Kreipkitės į mūsų komandą, kad sukurti individualizuotą medinį namą, o mes padarysime šią patirtį lengvą, kūrybišką ir malonią.


Ar galiu keisti standartinio namelio langus ir duris?

Jei norite keisti standartinio namelio langus ir duris į kito tačiau norite, kad namelio kaina išliktų kuo geresnė ir primokėti reiktų už langus – keisti rekomanduojame į didesniu lagus ar duris nei esami standartiniai. Tokiu atveju statant namelį galima padidinti esamas angas ir sudėti norimus langus ir duris, nekeičiant standartinio namelio gamybos proceso.  

Visais atvejais rekomendujame pasitarti su Sodnamis© komanda, kur patyręs darbuotojas įvertins Jūsų norimų pakeitinų įgyvendinimo galimybes ir pasiūlys optimaliausią sprendimą.


Kokį avansą aš turiu mokėti?

Kad patvirtinti Jūsų užsakymą ir pradėti užsakymo vykdymo procesus imame avansinį mokėjimą. Mokėjimo dydis skiriasi pagal tai  kokį namelį norite užsisakyti:

 • Perkant individualaus dizaino namelį mokate 30% avansinį mokėjimą
 • Perkant standartinį namelį mokate 10% avansinį mokėjimą


Kokia tolimesnė mokėjimų tvarka?

Užsakius namelį ir sumokėjus avansinį mokėjimą, sekantis mokėjimas lauks prieš atvežant namelį į Jūsų nurodytą statymo vietą. Prieš atvežant namelį reikia susimokėti likusią sumą už namelį bei papildomas užsakytas medžiagas. Mokėjimo suma priklausys nuo jau moketo avanso:

 • Perkant individualaus dizaino namelį mokate likusius 70% sąskaitos sumos
 • Perkant standartinį namelį mokate likusius 90% sąskaitos sumos

Mokėjimą reikia atlikti bankiniu pavedimų, ne vėliau nei likus 1 dienai iki sutartos transportavimo dienos.

Ar už mane gali dalį sumos sumokėti kitas asmuo?

Už įsigytą namelį gali mokėti skirtingi asmenys, tačiau pavedimo paskirtyje turi nurodyti užsakovo vardą ir pavardę (žmogaus kuris oficialiai įsigyjo namelį iš Sodnamis©).